KAVLAK ACADEMY EĞİTİM PROGRAMI

Değerli Kavlak Academy Eğitim Programı Katılımcısı

Kavlak Academy Eğitim Programı, Kavlak Avukatlık Bürosu tarafından gerçekleştirilen; hukuk fakültesi öğrencilerinin uygulamaya yönelik pratiğini arttırmayı amaçlayarak yenilikçi, meslek hayatında yol gösterici ve gelişmekte olan hukuk alanlarına ait derslerin 6 ay boyunca alanında uzman kişiler tarafından verileceği bir eğitim programıdır.

Kavlak Akademi Programı kapsamında Veri Koruma Hukuku, Start-up Hukuku, E-Spor Hukuku, Sürdürülebilirlik, Sanat, Hukukçular için Kodlama, Sosyal Girişimcilik, Yapay Zeka ve Hukuk, Soft Skills, Siber Güvenlik, İş Etiği, Arabuluculuk Hukuku gibi pek çok farklı ders verilecektir. Kavlak Akademi’ye üniversitelerin hukuk fakültesi öğrencileri başvuru yapabilmektedir. COVID-19 Pandemisi sebebiyle Kavlak Academy 2021 online olarak gerçekleştirilecektir.

KAVLAK ACADEMY EĞİTMENLERİ

Altuğ Özgün


Asude Altıntaş


Ateş SünbülBarış Atiker


Barış DoğruEfe Oğuz


Engin Alpmanİsmail Sincik


İstem Akalp


Koray Akalp


Mehmet YalçınMert Özgür


Nilüfer Aktaş


Oğuzhan ÖztürkOsman Erden


Pınar Öncel


Reyhan Elmasri


Selda ÖzçalıkSinan Güler


Tuna Özçuhadar


Av. Kemal Altuğ Özgün

Altuğ Özgün, yaşam bilimleri alanında 16 yılı aşkın yöneticilik tecrübesine sahip bir hukuk ve uyum profesyonelidir. Kariyerine Özgün Avukatlık Bürosu’nda serbest avukatlık yaparak başlamış, daha sonra çok uluslu organizasyonlarda kurum içi hukukçu/danışman olarak görev yapmaya devam etmiştir. Eastpharma’da (Deva Holding) Hukuk Müşaviri ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptıktan sonra medikal cihaz alanına geçerek, Beckman Coulter’da (Danaher) Hukuk ve Uyum Müdürü olarak çalışmıştır. Özgün, kariyerine Sandoz’da (Novartis) Hukuk Baş Müşaviri ve Uyum Müdürü olarak devam etmiş, burada hukuk departman yönetimine ve uyum programlarına odaklanmıştır. Daha sonra etik kültür, etik liderlik ve etik karar verme gibi alanlarda uzmanlığını geliştirmek için Astellas Pharma’da Etik ve Uyum Direktörü olarak görev almıştır. Kendisi halen Çetinkaya Avukatlık Bürosunda etik ve uyum, iş hukuku, iç soruşturmalar ve sağlık alanlarını yöneten ortak avukat olarak görev almaktadır. Özgün, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Hukukunda yüksek lisansına devam etmiştir. Altuğ Özgün, İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat olup, Etik ve İtibar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi sıfatıyla eğitmen, konuşmacı ve proje yöneticisi gibi çeşitli görevler alarak ülkemizde etik ve uyum farkındalığını arttırmak üzerine çalışmaktadır.

Yayınlanmış Makaleler / Verilen Eğitimler ve Sunumlar:

- What Is The Turkish Competition Authority's Approach To Competition Compliance Programs?
- Employment Law Series: 02 Basic Definitions Of Labor Law To Consider Before Entering Into An Employment Relationship
- Compliance Series: E 03 Whistleblowing
- Compliance Series: E 02 Conflict Of Interest | Cetinkaya On Air Podcasts
- Business & Human Rights Series: 02 An Overview Of Turkish Legal Framework
- 7 Deadly Sins To Avoid When Conducting Internal Investigations
- 5 Inevitable Contract Clauses That Mitigate Third-Party Risk
- Compliance Series: E 01 An Introduction To Compliance And Business Ethics
- Why Third-Party Risk Management Matters In Compliance
- What Do The New Turkish Presidential Decrees Say About Employment Agreements During The Pandemic?
- Amendments Made To The Medical Device Sales, Advertising And Promotion Regulation By The Turkish Authority
- The Turkish Competition Authority Issues Guidance For On-Site Digital Data Inspections
- When Things Move In Opposite Directions: Reverse Mobbing & Turkish Law Analysis
- Why Do White-Collars Get Dirty?
- The ‘Right To Be Forgotten': A Comparison Between GDPR vs. Turkish Data Protection Law
- Turkey & Anti-Bribery Compliance A Historical Comparative Legislation Analysis
- İşyerinde mobbing ve ve mobbingin hukuki değerlendirmesi.
- FCPA ve Türk hukukunda şikayetçi (Whistleblower) ödül sistemleri.
- Yeni Fransız yolsuzlukla mücadele yasası “Loi Sapin II.”
- Çıkar Çatışmalarının etkin yönetimi ve uyum programları.
- FCPA ve yolsuzlukla elde edilen karların iadesi (disgorgement)
- Etik ve Uyum ile Kazanmak; Etik ve Uyumun rekabet avantajı olarak kullanılması.
- Uyum kurallarının şirket içi iletişimi ve uyum yöneticisin rolü
- Etik liderlik ve üst yönetim desteği ile etik kültür oluşturma
- İş yerinde uyum ihlalleri ve iş Kanunu ve ceza hukuku kapsamında yeri.
- Kişisel Verilerin Korunması Uyum Programları.
- Etkin bir uyum programı için araçlar: risklerin değerlendirilmesi ve iç kontroller
- Yolsuzlukla mücadele düzenlemelerine genel bakış: ABD, İngiltere, AB, Brezilya ve Türkiye karşılaştırması.
- Etkin iç şikâyet sistemi vasıtasıyla şirket içinde dile getirme kültürü oluşturmak.
- Üçüncü taraf uyum riskleri ve bu risklerin yönetilmesi.
- İhracat kontrolleri ve ekonomik yaptırımlara dair uyum programları.
- İnsan Hakları Uyum Programları


Asude Altıntaş

Twin, Kurucu Paydaş & CEO

1989 yılında, Bursa’da doğdu. ODTÜ’de İşletme okudu. Öğrencilik hayatında Avrupa’da ve Hindistan’da sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalıştı. 2009 yılında 50 bin kişi arasından YGA’ya seçildi, 3 yıl gönüllü olarak çalıştı. Mezuniyetinin ardından Stanford Üniversitesi’nde Social Entrepreneurship programına burslu kabul aldı. Çalışma hayatına YGA’da başladı, 5 yıl YGA Başkanlığını yürüttü. United Nations New York’da YGA’yı ve sosyal inovasyon projelerini dünyadaki en iyi örneklerden biri olarak 150 ülke temsilcisine anlattı. 2017 yılında CNNTürk’te Bilin Deneyin programını sundu. Şimdi de bir YGA girişimi Twin’in kurucu paydaşı ve CEO’su olarak görev alıyor. Çocuklara bilimi sevdirmek ve bilimde fırsat eşitliği yaratmak için çalışıyor.


Ateş Sünbül

Unvan: BT Denetim, Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri Sorumlu Ortak

Mağazacılık, Sivil Bilişim, Bankacılık ve Danışmanlık sektöründe yönetim, kıdemli müfettişlik, danışmanlık yöneticisi ve baş PCI QSA görevlerinde bulunmasını takiben, Mazars’a 2017 yılında katılan Ateş, BT Denetim, Güvenlik ve Danışmanlık bölümü Sorumlu Ortak olarak çalışmaktadır. PCI DSS, veri gizliliği, BT denetimi, CobiT, BT Danışmanlık, BT Güvenlik ve Yasal Uyum konuları uzmanlık alanlarıdır. Bankacılık, Finans, üretim, mağazacılık ve telekomünikasyon sektörü başta olmak üzere çeşitli sektörlerde bilgi güvenliği denetimleri, güvenlik ürünleri kurulum, teknik destek ve eğitim çalışmaları gerçekleştirmiştir. BDDK BS Baş Denetçi, PCI QSA, CISA, CISM, CDPSE ve ISO 27001 LA sertifikalarına sahiptir.


Aybala Kurtuldu

Kavlak Avukatlık Bürosu’nda uluslararası ticaret hukuku, şirketler hukuku, banka & finans, havacılık hukuku, birleşme ve devralmalar alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Ağırlıklı olarak sözleşmeler üzerinde çalışan Kurtuldu, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren yabancı ve yerli şirketlerin genel kurulları dahil tüm hukuki süreçleri ile ilgilenmekte; havacılık finansmanı konusunda yabancı ve yerli havacılık ve finans şirketlerini sınır ötesi kredi ve kiralama ile alım-satım işlemlerinde temsil etmektedir. Kavlak Akademi bünyesinde de 2020 yılı itibari ile havacılık hukuku dersi vermektedir.

Kurtuldu, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümünü tamamladıktan sonra American University Washington College of Law’da Contracts and Torts eğitimi almıştır.


Doç. Barış Atiker

Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden (2000) özel yetenek bursuyla ve Yüksek Şeref derecesiyle mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Grafik Tasarım Yüksek Lisans (2004) ve Sanatta Yeterlik (2009) tez çalışmalarını “Hareketli Grafik Tasarım” uzmanlığı ile tamamlamıştır. Akademik çalışmalarının yanı sıra profesyonel anlamda çeşitli tasarım ve yapım şirketlerinde sanat yönetmenliği görevinde bulunmuştur. 2001 yılından beri serbest tasarımcı olarak 150’den fazla uluslararası görsel kimlik projesini yürütmüş ve çalışmaları yurtdışı kaynaklı birçok yayınevinin kitaplarında ödüllendirilerek yer almıştır. Bir vakıf üniversitesinde “Hareketli Grafikler”, “2 ve 3 Boyutlu Canlandırma” “Etkileşim Tasarımı” ve dersleri vermektedir. Ayrıca kurumsal firmalar için yönetici ve ekip liderlerine odaklı “Yaratıcı Liderlik”, “Tasarım Düşünce”, “İş-Hayat Dengesi”, “Kişisel Markalama”, “Hikayeleme” gibi atölyeler vermektedir.

www.barisatiker.net

https://www.linkedin.com/in/barisatiker/


Barış Doğru

Yayın Yönetmeni, EKOIQ Dergisi, iklimhaber.org

İzmir doğumlu Barış Doğru, Bornova Anadolu Lisesi Almanca bölümünü bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji ve Genel Metodoloji alanında yüksek lisans yaptı. Halen Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde Sürdürülebilirlik İletişimi üzerine doktora çalışmasını sürdürüyor.

1995 yılında profesyonel iş yaşamına THY’nin yayın organı SKYLIFE’ta başladı. Farklı ajans ve kurumlarda editörlük ve yayın yönetmenliği yaptı. 50’nin üzerinde farklı sektör ve alandan derginin yayıncılığını üstlendi. 2000 yılında Türkiye’nin ilk trekking belgeseli Likya Yolu’nun yönetmenliğini yaptı. Likya Yolu rehber kitabı, Okuyanus Yayınevi’nden yayınladı. Umudu Yeşertenler - Ekoloji Söyleşileri kitabı EKOIQ Kitaplığınca basılan Barış Doğru’nun çocuk gelişimi ve siyaset tarihi üzerine dört çeviri çalışması da bulunuyor. Sürdürülebilir Kalkınma Derneği SKD adına hazırlanan ve alanında tek kaynak olan “100 Maddede Sürdürülebilirlik Rehberi”nin de yayın yönetmenliğini yaptı.

Sürdürülebilirlik iletişimi ve yönetimi alanında faaliyet gösteren EKOLOGOS’un kurucusu da olan Barış Doğru, 10 yılı aşkın süredir, Türkiye’nin ilk sürdürülebilirlik odaklı, yeşil iş ve yaşam dergisi EKOIQ’nun yayın yönetmenliğine ve danışmanlık çalışmalarına devam ediyor. 2018’den beri, iklim politikası, iklim ekonomisi ve iklim bilimi odaklı iklimhaber.org isimli internet portalının yayın yönetmenliğini de yapıyor. Sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği eğitimleri veriyor.

https://www.linkedin.com/in/baris-dogru-83865ab/


Berç Çubukçiyan

Yönetim danışmanlığı, teknoloji ve bankacılık sektörlerinde 12 yılı aşkın tecrübesiyle çalışma hayatına devam etmektedir. Kurumsal performans yönetimi, müşteri deneyimi, transformasyon ve dönüşüm yönetimi, satış ve kanal stratejileri geliştirme gibi alanlarda tecrübeye sahip olmakla birlikte son 5 yıldır Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da çalışmaktadır.

Profesyonel deneyiminin yanı sıra aynı zamanda girişimcilik ekosisteminde melek yatırımcı, mentor ve danışman olarak bulunmaktadır. Çubukciyan, YTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra RIT ve Yeditepe Üniversitesi çift diplomalı Mühendislik Yönetimi bölümünü tamamlamıştır. Eğitim hayatına Yeditepe Üniversitesi İşletme Doktora programında devam etmektedir. Aynı zamanda Harvard Kennedy School, UCONN gibi üniversitelerde liderlik programlarını bitirmiştir.


Deniz Mina Küpana

Kavlak Avukatlık Bürosu’nda bilişim ve teknoloji hukuku, veri koruma hukuku ve regülasyonlara uyum kapsamında çalışmalarını sürdürmektedir. Küpana, farklı sektörlerde faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketlere ilgili regülasyonlar kapsamında danışmanlık hizmeti sağlamakta ve şirketler ile yürütülen uyum projelerini yönetmektedir. Veri koruma hukuku bağlamında uyum süreçlerinde eğitim ve farkındalık çalışmalarını da yürütmekte olan Mina, Kavlak Akademi bünyesinde de 2021 yılı itibari ile veri koruma hukuku dersi vermektedir.


Efe Oğuz

Avukat - Spor Hukuku Enstitüsü Genel Sekreteri

32 yaşında, Evli ve 1 çocuk babasıyım. Mersin Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayarak mezun oldum ve Avukatlık stajı sonrası Yüksek Lisans eğitimini Londra'da London Metropolitan Üniversitesi'nde Spor Hukuku alanında tamamladım. Sonrasında Türkiye'ye dönerek kurucusu olduğum Oğuz Argıt Hukuk Bürosu'nda İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık mesleğime devam etmekteyim. Spor Hukuku Enstitüsü Derneği Genel Sekreterliği görevim de bulunmaktadır. Daha önce Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Adana Barosu ve İstanbul Barosu tarafından düzenlenen Spor Hukuku Sertifika Programlarında tecrübelerimi katılımcılar ile paylaştım.

https://www.linkedin.com/in/efe-oğuz-9744a5171


Engin Alpman

Boğaziçi Fizik bölümünü hesaplamalı fizik alan seçmesi ile birincilikle bitirdikten sonra Türk Telekom'da veri bilimci olarak çalışmıştır. Sonrasında İTÜ Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik bölümünde yüksek lisans yapmaya ve Tübitak'ta araştırmacı olarak çalışmaya ve üniversite ve ilerisi öğrenimlere programlama, matematik ve fizik dersleri vermeye başlamıştır. Şu an veri bilimi ve programla ile ilgili toplu eğitimler vermekte, akademik projelere danışmanlık yapmaktadır. En büyük amacı, ezbere eğitim sisteminin değişmesi için öğrencileri sezgisel anlamaya yönlendirmek ve böylece öğrenmenin ve bilgi aktarmanın eğlenceli ve tatmin edici bir ortamda gerçekleştiğini görmektir.

https://www.linkedin.com/in/engindenizalpman/


Ferhat Yıldırım

Ferhat Yıldırım lisans derecesini 2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, yüksek lisans derecesini 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek Lisans Programından aldıktan sonra bir süre avukatlık mesleğini icra etmiştir. 2010 yılında Viyana Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Alanı Doktora Programına kabul edilmiş ve Viyana’da bulunmuştur. Akabinde 2015 yılında İstanbul Altınbaş (Kemerburgaz) Üniversitesi’nde Adalet Meslek Yüksekokuluna kadro ataması yapılarak, bölüm kurucularından olmuş ve aynı bölümün başkanlığını Ağustos 2017 tarihine kadar yürütmüştür.

Eylül 2017’den bu yana Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk bölümünde kadrolu öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 2019 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk -Arabuluculuk Modülü- bölümünde tezli ikinci yüksek lisans eğitimi tamamlamıştır.

Uluslararası ve ulusal birçok etkinlikte tebliğ ve bildiri sunan Yıldırım’ın “Arabuluculuk ve Ombudsmanlık”, “Uluslararası Arabuluculuk Sempozyumu (Editör)” ve “Avusturya ve Türkiye’de Hukuk Uyuşmazlıkları Arabuluculuk Kanunu” isimli kitap çalışmaları bulunmaktadır.


Fırat Barış Kavlak

Kavlak Avukatlık Bürosu’nun kurucu ortağı olan Fırat Barış Kavlak, 2004 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesinde Özel Hukuk alanında yüksek lisansını tamamlamış olup şirketler ve ticaret hukuku alanında çalışmalarını sürdürmüştür. 2006 senesinde Kavlak Avukat Bürosunu kurarak birlikte çalıştığı avukatlar ile ulusal ve uluslararası platformda pek çok şirketin kurumsal işleyişleri konusunda danışmanlık hizmeti sunmakta olup start-up hukuku, melek yatırım, aile şirketleri ve aile ofisleri gibi pek çok alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Kurumsal yönetim alanında da çalışmakta olan Kavlak halen arabulucu olarak da görev yapmaktadır.

https://www.linkedin.com/in/firatbaris/


İsmail Sincik

6 yılı aşkın süredir AVK adında uluslararası bir endüstri firmasının Türkiye, Irak ve Azerbaycan ülke müdürlüğünü yapıyorum. B2B satış, iş geliştirme ve dağıtım ağı kurgulama konusunda çalışıyorum.

Sabancı SuCool, Hackquarters, Facebook, HSBC, Bayer ve Visa'nın inovasyon programlarında B2B satış ve müşteri yolculuğu ile ilgili eğitimler veriyorum.

Reengen, Userguiding ve Walkovr girişimlerinde melek yatırımcı ve yönetim kurulu danışmanı olarak görev alıyorum.

Nar Ajanda adında 15.000 adetten fazla satılan bir üretkenlik ajanda markasının kurucusu ve tasarımcısıyım.

Yani hem bir ürünü sıfırdan tasarlayıp piyasaya çıkarma, hem yatırım yapma ve büyütme hem de oturmuş iş modellerini ölçeklendirme konusunda tecrübelerim var.

linkedin.com/in/ismailsincik/


İstem Akalp

Ashoka Türkiye Eş Direktörü

İstem D. Akalp, dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimcilik platformu Ashoka'nın Türkiye eş direktörüdür. Ashoka Türkiye’nin Fellowship ve ekosistem düzeyindeki çalışmalarını içeren Sosyal Girişimcilik Programı’nı yürütmenin yanı sıra, topluluk ve ağ oluşturma çalışmalarına ve sosyal girişimcilerlin sistem dönüşümüne yönelik çalışmalarını desteklemeye odaklanmaktadır. Gönüllülük, sivil toplum ve sosyal girişimcilikle Boğaziçi Üniversitesi'ndeki ilk yıllarında tanışıp, Türkiye’nin gençlere yönelik ilk sosyal girişimcilik platformunun kuruluşunda rol aldıktan sonra Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Greenpeace Akdeniz - Türkiye ofislerinde gönüllü programlarını yürüttü. Youth Action Net fellowu ve IVLP katılımcısıdır. Sosyal girişimcilerle birlikte toplumsal dönüşüm için harekete geçiren yaklaşımların yaygınlaştırılması ve derinleştirilmesi ile ilgili çalışmanın yanı sıra adada okur, yazar ya da seyahat eder.

https://www.linkedin.com/in/istema/


Koray Akalp

Av. Koray Akalp, 1985 İstanbul doğumludur. Ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Amerikan Robert Koleji’nde tamamladıktan sonra 2003 yılında girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2007 yılında mezun olmuş, 2008 yılında da İstanbul Barosu’na kaydolarak avukatlık ruhsatını almıştır.

Kendisi 2011 yılında Madrid, İspanya’da bulunan Instituto Superior de Derecho y Economia’da (ISDE) uluslararası spor hukuku alanında yüksek lisans programını tamamlamış ve Zürih, İsviçre’de spor hukuku ve tahkim alanında çalışmalarda bulunmuştur.

2012 yılından bu yana da İstanbul’da bulunan ofisinde ağırlıklı olarak spor hukuku alanında çalışan Av. Koray Akalp; Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Türkiye Süper Lig Profesyonel Futbol Kulüpleri Vakfı (“Kulüpler Birliği”) ve birçok yerli ve yabancı spor kulübü, sporcu, antrenör ve menajere danışmanlık vermeye ve kendilerini yerel ve uluslararası tahkim kurulları, FIFA, UEFA, BAT ve CAS nezdinde temsil etmeye devam etmektedir.


Mehmet Yalçın

Yeşilay Genel Merkezi'nde Veri Bilimci olarak çalışıyorum. İstatistik alanında İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyorum. Kurucularından biri olduğum Data Runner blogunda Veri Bilimi alanında aktif olarak yazılar yazıyorum. Bu alanda şirket içi eğitimlerde yer alıyorum.

Lisans eğitimimi Matematik alanında tamamladım. Çalışma hayatına okurken atılıp 5 yıl boyunca Matematik Öğretmenliği yaptım. 2017 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İnşaat Teknolojisi bölümünde yarı zamanlı olarak dersler vermeye başladım. 2018 senesinde İtü Büyük Veri ve İş Zekası Programı ile Veri Bilimi alanına adım attım. 2019 yılında İTO tarafından desteklenen Merkez Veri Start-Up projesinde kuruculardan biri olarak yer aldım ve çalışmalarda bulundum. Aynı yıl Kodluyoruz ile Uygulamalı Veri Bilimi alanında öğrenci sonrasında asistan ve eğitmen olarak yer aldığım güzel bir yolculuğa başladım. Kodluyoruz bünyesinde eğitimler, dersler vermeye devam etmekteyim.


Mert Özgür

EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Dijital Strateji ve Dönüşüm Müdürü

Mert Özgür, EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri bölümünde Dijital Strateji ve Dönüşüm Müdürü olarak çalışmaktadır. Teknoloji danışmanı olarak başladığı kariyerinde farklı sektörlerde büyük ölçekli iş ve teknoloji dönüşüm programlarında aktif görev almıştır. Sorumluluk alanı kapsamında; Türkiye’de ve bölgede dijital stratejilerin belirlenmesi, inovasyon, yeni iş modellerinin oluşturulması, gelişmekte olan teknolojilerin uygulamaya alınması projelerine liderlik etmektedir. Başlangıç Noktası adlı sosyal yeni nesil sivil toplum platformunun kurucu liderlerinden olan Mert Özgür, aynı zamanda Türkiye Bilişim Vakfı Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmektedir.


Minhac Çelik

Kabataş Erkek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdikten sonra ulusal ve uluslararası çeşitli medya kuruluşlarında çalıştı. Ardından TÜBİTAK Siber Güvenlik Enstitüsü’nde uzman araştırmacı olarak çalıştı. Yurt içinde ve yurtdışında birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı; ulusal ve uluslararası dergiler için makale yazdı. ABD'de Atlantic Council tarafından düzenlenen Siber Güvenlik Stratejisi Yarışması’nda 2014 yılının 'En İyi Karar Ödülü’nü alan takımın başında yer aldı. NATO'nun Terörle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi’nde değişik ülkelerden gelen üst düzey askeri yetkililere siber terör hakkında eğitim verdi, workshop yönetti. TSK'nın düzenlediği harp oyunlarına stratejik siber güvenlik konusunda destek sağladı, Siber Savunma Komutanlığı’nın Locked Shields tatbikatına katılan takımında danışman olarak yer aldı. 2014-2020 yılları arasında Microsoft News AI & Research biriminde 6 yıl boyunca çalıştı.

Çelik, farklı üniversitelerde Stratejik Siber Güvenlik dersi vermiştir.

Minhac Çelik halen siber tehdit istihbaratı ve online dezenformasyon konulu iki uluslararası projede danışman olarak yer almaktadır.

https://www.linkedin.com/in/minhaccelik/


Nilüfer Aktaş

Boğaziçi İş insanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü 96 mezunu olan Nilüfer Aktaş, toplam 23 yıllık profesyonel iş tecrübesine sahiptir. Kurumsal kariyerinde Garanti Bankası, TEB BNP Paribas ve İş Yatırım gibi finans ağırlıklı şirketlerde hem yurtiçi hem de yurtdışı iştiraklerinde çalışma fırsatı bulmuştur. Yatırım ve özel bankacılık satış ve pazarlama odaklı kariyerinin son 5 yılında bankacılık sektöründe yaşanan dijital dönüşüm odağında finansal teknolojik girişimlerle iş birlikleri gerçekleştirmiş ve çalıştığı kurumlarda inovasyon odaklı stratejiler geliştirilmesine katkı sağlamıştır. 2016 yılında 20 farklı ülkeden kadın girişimcilerin yer aldığı Stanford Üniversitesi’nin Palo Alto’daki kampüsünde Women Entrepneurship Executive Programı’na katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Halen Akbank’ta İnsan ve Kültür Departmanı ile birlikte bankacılık sektörünün pozitif dönüşümüne katkı sağlayacak projeler geliştirmeye devam etmektedir. Boğaziçi İş İnsanları Derneği ve Genedos Sosyal Kooperatif’inde yönetim kurulu üyesi olarak görev almakta, özellikle kapsayıcı iş modelleri ve sürdürülebilirlik alanlarında probono eğitimler ve girişim mentorluğu vermektedir.

https://www.linkedin.com/in/niluferaktas/


Oğuzhan Öztürk

Boğaziçi Ventures, General Partner

Boğaziçi Ventures’ın kurucu ortaklarından biri olarak Türkiye’de ve MENA bölgesinde teknoloji girişimlerine yatırımlar yaparak startup ekosisteminin gelişmesi için çalışmaktadır.

Fintech, health-tech alanlarında yatırımları bulunmakla birlikte, yatırımları arasında bulunan MenaPay’in yönetim kurulu üyesi görevine devam etmektedir.

TOBB İşletme mezunu olan Öztürk, YGA, Başlangıç Noktası, TÜRSAB gibi önemli STK larda aktif roller üstlenmiştir.

https://www.linkedin.com/in/oguzhanozturk1987/


Osman Erden

E.Osman Erden 1974 yılında İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sanat Tarihi lisans eğitimini tamamlayan Erden, aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat programında "Nasyonal Sosyalizmin Alman Sanatına Yansıması" başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı. "Türkiye'de Güncel Sanat Alanını Şekillendiren Unsurlar" başlıklı teziyle doktorasını alan Erden halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü'nde Doktor Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Erden, UNESCO'ya bağlı Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) Türkiye Şubesi’nin 2008-2011 yılları arasında yönetim kurulu üyeliğini, 2011-2014 yılları arasında başkanlığını yaptı. 2016’da Modern Sanatın Kısa Tarihi adlı kitabı yayınlanan Erden üniversite dışında çok sayıda sanat kurumunda ve şirkette seminerler verdi.

https://www.linkedin.com/in/osman-erden-10945a15/


Pınar Öncel

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin (SYFF) ve Surdurulebiliryasam.net’in kurucularından Pınar Öncel, karşı karşıya olduğumuz karmaşık sorunlar karşısında direnç arttırmaya ve yaratıcı çözümlerle değişime odaklı bir tasarımcı ve sürdürülebilirlik danışmanı. Tuna Özçuhadar’la birlikte sürdürülebilirlik eğitimleri ve kapasite arttırma atölyeleri tasarlıyor ve yürütüyor. 2008 yılından bu yana Türkiye’de sürdürülebilirlik için toplumsal ve kültürel dönüşüme sağladığı katkı ile önemli bir role sahip olan SYFF'nin yürütücülerinden olan Öncel ODTÜ Endüstriyel Tasarım bölümünde lisans, Blekinge Tekniska Högskola (İsveç) “Sürdürülebilirlik için Stratejik Liderlik” programında yüksek lisans yaptı.

https://www.linkedin.com/in/pinaroncel/


Reyhan Elmasri

“Çalışanların Mutluluğu” başlığı altında çok farklı modüllerden oluşan kurumsal eğitimler vermektedir. Nefes Koçu, Çocuk Nefes Koçu, Reiki Master, Yaşam Koçu, NLP, EFT, Access Consciousness, ThetaHealing, Radyestezi gibi farklı şifa ve gelişim tekniklerini kişilerin gereksinimlerine göre kullanıyor. Kendi geliştirdiği ve sadece bir kaç seansta insanların yaşamında pek çok alanda olumlu gelişmeler sağlayan Duygusal Detoks seanslarını uyguluyor. Aynı adla yayınlanmış bir kitabı bulunuyor. 10 yıl Procter & Gamble, 3 yıl Deloitte, 10 yıl Egon Zehnder Türkiye ofisi, 2 yıl da Dubai ofisi olmak üzere 25 yıllık kurumsal deneyime sahip.

www.reyhanelmasri.com


Selda Özçalık

ODTÜ Matematik ve Sabancı Üniversitesi EMBA mezunu olan Selda Özçalık, bankacılık kariyerine müfettiş olarak başlamıştır. Devam eden 15 sene boyunca ise odağında risk değerlendirmesi olan kredi tahsisi ve analitiği konularında uzmanlaşmıştır. Son 3 senedir ise kariyerinde değişikliğe giderek insanı ve kültür odağında insanın gelişimini merkeze alan çalışmalar yapmaktadır. Halen liderliğini yaptığı Akbank Akademi’de özellikle geleceğin yetkinlikleri, dijital dönüşüm, kültürel dönüşüm, eğitim teknolojileri, sürdürülebilirlik alanlarında çalışmaktadır. Bu kapsamda gençlerin iş hayatına hazırlanması, teknolojik yetkinliklerinin artırılmasının yanı sıra sosyal girişimlerle işbirlikleri konusunda Banka içinde düşünce liderliği yapmakta, sosyal etki projelerine de liderlik etmektedir.

Bankacılık kariyerinin yanı sıra aynı zamanda ATC ünvanlı lider koçu ve EQAC, BPC ünvanlı duygusal zeka uzmanıdır. Eğitimlerini Adler Central Europe Koçluk okulu ve Six Seconds The Emotional Intelligence Network’te tamamlamıştır. Halen çalışmakta olduğu kurumda ve gönüllü projelerde koçluk, mentorluk çalışmaları ile birlikte duygusal zeka eğitimi de vermektedir.

www.linkedin.com/in/selda-özçalık


Sinan Güler

Profesyonel Basketbolcu & Melek Yatırımcı

1983’te dünyaya gelen Sinan ve basketbola abisi gibi İstanbul Teknik Üniversitesi’nde başladıktan sonra Beşiktaş’a geçti ve 2001 yılında ilk profesyonel maçına burada çıktı. Daha sonra sporcu bursu ile Amerika’ya giderek Salt Lake Community College ve Carroll College üniversitelerinde ikişer yıl forma giydi ve 2006 yazında Türkiye’ye geri döndü. Türkiye’deki yeni kariyerine Darüşşafaka formasıyla başlayan Sinan, sırasıyla Beşiktaş, Anadolu Efes (Efes Pilsen), Galatasaray ve Fenerbahçe formalarını giydikten sonra 2019/2020 sezonu için yeniden Darüşşafaka ile anlaştı.

Basketbol Süper Ligi’nde 500’ün üzerinde maça çıkan Sinan’ın A Milli Takım kariyeri ise 2009’da başladı ve 2010’da Türkiye’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan efsane kadroda yer aldı. 2014 Dünya Şampiyonası’ndan sonra A Milli Takım kaptanlığına getirildi ve Milli Takım’da son maçını oynadığı 2019 yılına kadar A Milli Takımının da kaptanlığını sürdürdü.

Anadolu Efes ile 1 kez lig şampiyonluğu, 2 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 1 kez Türkiye Kupası sevinci yaşayan Sinan, Galatasaray’da kaptan olarak Avrupa’nın en büyük ikinci kupası olan Eurocup şampiyonluğunu kazanmayı başardı. Daha sonra transfer olduğu Fenerbahçe ile 1 lig şampiyonluğu, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 1 Türkiye Kupası kazanmanın yanı sıra 2 kez Final Four heyecanı yaşadı. Sinan ayrıca Basketbol Süper Ligi’nde 9 kez All-Star kadrosuna seçildi.

https://www.linkedin.com/in/sinanguler32/


Tuna Özçuhadar

Tuna Özçuhadar sistem odaklı düşünen bir tasarımcı ve sürdürülebilirlik profesyoneli. Sürdürülebilirlik alanında tasarım ve danışmanlık çalışmalarının yanı sıra, 2008'den beri küresel sürdürülebilirlik sorunlarını ve yaratıcı yerel çözümleri içeren etki odaklı belgeseller ile kültürel değişime katkı veren Sürdürülebilir Yaşayan Film Festivali'ni düzenliyor. Etki odaklı belgesellerin daha geniş kesimlere çevrimiçi etkinlikler ile erişimini sağlayan sosyal girişim Surdurulebiliryasam.net'in kurucusu olan Özçuhadar ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunudur, Çevre Kontrolü ve Yapı Teknolojileri dalında İTÜ'den ve Sürdürülebilirlik için Stratejik Liderlik programında BTH'den (Isveç) yüksek lisans dereceleri bulunmaktadır.

https://www.linkedin.com/in/tunaozcuhadar/