Sıkça Sorulan Sorular

Kavlak Academy olarak hukuk fakültesi öğrencilerine üniversitelerde gördükleri temel hukuk derslerinin dışında yeni bir bakış açısı kazandırmak amacıyla teknoloji hukuku, sanat hukuku, start-up hukuku, veri koruma hukuku ve sosyal sorumluluk ile ilgili alanında uzman kişilerin eğitmen olarak katıldığı uygulamalı ve teorik derslerden oluşan bir eğitim programı düzenliyoruz.

Başvurunu 16 Aralık 2021 saat 20:00’a kadar aşağıdaki link üzerinden gerçekleştirebilirsin.
https://e-bursum.com/ilan-temel-bilgiler?su=STpAlOPj9Ro=&sc=oi_39nrNavI=

Kavlak Academy’ye okuduğu dönem fark etmeksizin tüm üniversitelerden hukuk öğrencileri başvurabilir.

Kavlak Academy programı ücretsizdir.

Değerlendirme süreci sonunda belirlenen 30 öğrenci Kavlak Academy’ye katılma hakkı kazanacak.

Kavlak Academy Katılım Süreci 3 adımdan oluşuyor.

İlk adım 16 Aralık 2021 saat 20:00’de gerçekleşecek ve tüm başvuruculara katılım linki iletilecek. İlk adımda başvurucuları tanımaya yönelik İngilizce ve Türkçe 10 adet soru yer alacak. Sorulara kısa cümleler ile cevap verilmesi beklenecek, tüm soruların yanıtlanması için 1 saat süre tanınacak.
İkinci adım 7 Ocak 2021’de gerçekleşecek. Öğrencilerden kendilerine iletilen kısa videoya ilişkin en fazla 500 kelimeden oluşan bir yazı yazmaları beklenecek.
Üçüncü adım ise 21-24 Ocak 2021 tarihlerinde. Son adımda katılımcılar kendilerine yöneltilen soruyu çekecekleri video ile yanıtlayacaklar. Videoyu tamamlayarak iletmeleri için 3 günlük süre tanınacak, video uzunluğu ise en fazla 2 dakika olacak.

Başvurular Kavlak Avukatlık Bürosu Academy Ekibi tarafından değerlendirilecek.

31 Ocak 2022 tarihinde Kavlak Academy’ye katılmaya hak kazanan 30 öğrenci açıklanacak.

7 Şubat 2021

Dersler Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 18:00-20:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak Teams platformu üzerinden gerçekleştirilecek.

Kavlak Academy’den mezun olabilmek için derslerin en az %80’ine katılım sağlaman gerekiyor.

Derslere %80 katılım gösteren ve Kavlak Academy sonunda gerçekleştirilecek değerlendirmeyi başarı ile geçen öğrenciler Kavlak Academy mezunu olarak Kavlak Academy Alumni grubu arasında yerini alacak.

Dersler yaklaşık 5 ay boyunca devam edecek ve ACADEMY Haziran 2022’de bitecek.

Kavlak Academy’yi başarıyla bitiren öğrencilere Kavlak Avukatlık Bürosu ve iş birliği yapılan diğer kurumlarda staj yapma imkanı sağlanacak.

Bunun mezun öğrenciler Kavlak Avukatlık Bürosu Avukatları, Kavlak Academy eğitmenleri ve Kavlak Academy Alumni grubu ile sürekli bir iletişim ağı kurma fırsatını da elde edecek.

Bize [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.