MMag.iur. Ferhat Yıldırım

Ferhat Yıldırım

HAKKINDA


Ferhat Yıldırım lisans derecesini 2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, yüksek lisans derecesini 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Yüksek Lisans Programından aldıktan sonra bir süre avukatlık mesleğini icra etmiştir. 2010 yılında Viyana Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Alanı Doktora Programına kabul edilmiş ve Viyana’da bulunmuştur. Akabinde 2015 yılında İstanbul Altınbaş (Kemerburgaz) Üniversitesi’nde Adalet Meslek Yüksekokuluna kadro ataması yapılarak, bölüm kurucularından olmuş ve aynı bölümün başkanlığını Ağustos 2017 tarihine kadar yürütmüştür.

Eylül 2017’den bu yana Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk bölümünde kadrolu öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 2019 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk -Arabuluculuk Modülü- bölümünde tezli ikinci yüksek lisans eğitimi tamamlamıştır.

Uluslararası ve ulusal birçok etkinlikte tebliğ ve bildiri sunan Yıldırım’ın “Arabuluculuk ve Ombudsmanlık”, “Uluslararası Arabuluculuk Sempozyumu (Editör)” ve “Avusturya ve Türkiye’de Hukuk Uyuşmazlıkları Arabuluculuk Kanunu” isimli kitap çalışmaları bulunmaktadır.

Linkedin

VERDİĞİ DERSLER


Arabuluculuk Hukuku